SOAS a.s., Kláry Jarunkovej 2, 974 01 Banská Bystrica
Aktuálny rok
2020
Archív
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
SOAS

Napísali o nás

«späť
Eurostav 12-2009

Vývoj trhu so stavebnými materiálmi

Image

Súčasný pokles stavebnej výroby na Slovensku v dôsledku svetovej hospodárskej krízy sa odráža aj na trhu so stavebným materiálom.
Do akej miery ovplyvnila kríza tento trh a aké sú vyhliadky pre budúci rok sme sa rozprávali s generálnym riaditeľom Slovenskej obchodnej aliancie Stavebnín (SOAS a. s.) Ing. Ľuboslavom Belkom.

Ako hodnotíte tento rok z pohľadu SOAS a. s.?
Aj v tomto náročnom roku sme pokračovali v napĺňaní stratégie, ktorá bola zadefinovaná na začiatku a postupne aktualizovaná. Koncom septembra si SOAS spolu so svojimi obchodnými partnermi v divadle J. G. Tajovského vo Zvolene pripomenul už šesť rokov úspešného fungovania na Slovenskom trhu. Tento rok bol výnimočný pre SOAS tým, že po dvoch rokoch príprav, sa centrála SOAS-u v Banskej Bystrici presťahovala do nových, vlastných priestorov v administratívnej budove IKM. Vlastné sťahovanie prebiehalo v júli, počas hlavnej obchodnej sezóny. To si vyžadovalo dôkladnú prípravu, aby výpadok v obchode bol minimálny. Sťahovanie sme spojili aj s obnovou výpočtovej techniky, nakoľko väčšia časť hardwaru bola už fyzicky opotrebovaná alebo morálne zastaralá. Nové riešenie informačného systému pomôže zlepšiť a zjednodušiť vzájomnú komunikáciu.

Mnohí stavební podnikatelia sa obávajú budúceho roka. Zatiaľ čo z krajín západnej Európy prichádzajú už pozitívnejšie správy a dochádza k miernemu oživeniu stavebného trhu, u nás sa stavební podnikatelia obávajú, že budúci rok ešte výraznejšie oživenie slovenského stavebného trhu nemožno očakávať. Ako vidíte budúcoročnú situáciu vy?
SOAS je pružný system, ktorý je nastavený nielen na obdobie konjuktúry, ale funguje aj v čase krízy. Práve v horšom období si naši obchodní partneri ešte viac uvedomujú výhody vyplývajúce z členstva v aliancii. V budúcom roku budú musieť všetci znižovať náklady a optimalizovať svoje aktivity. SOAS svojim obchodným partnerom reálne zefektívňuje nákupné činnosti a prináša im konkurenčnú výhodu na trhu.

Aké zámery a ciele má SOAS a. s. do budúcnosti?
V prvom rade chceme zabezpečovať dobrý nákupný servis pre našich obchodných partnerov. Nakoľko SOAS je otvorený system, do budúcnosti máme zámer rozšíriť počet odberateľov. Aliancia svojim partnerom, okrem nákupného servisu, ponúka aj možnosť stať sa akcionárom spoločnosti a participovať na riadení firmy.

Stavebne materialy 12-2009

SOAS sa rozvíja aj v čase krízy

Image

Medzi najvýznamnejších hráčov na slovenskom trhu v oblasti distribúcie stavebného materiálu patrí firma SOAS a. s.(Slovenská obchodná aliancia stavebnín). O aktuálnej situácii, ako aj perspektívach rozvoja sme sa rozprávali s generálnym riaditeľom SOAS a. s. Ing. Ľuboslavom Belkom.

2009-07-15

Presťahovali sme sa !

Image

V dňoch 16.07. - 17.07.2009 sa naša spoločnosť presťahovala do nových priestorov, ktoré sa nachádzajú na adrese:

Banská Bystrica
Kláry Jarunkovej 2
(nad plážou, lokalita Belveder, budova IKM)

Radi Vás privítame na našom novom pracovisku.

CMS - prihlásiť
Spoločnosť | Členovia spoločnosti | Predajné miesta | Dodávatelia | Kontakt | O nás
© AKCENT NOVA s.r.o. 2008  IS Optivus