Interiérová farba pre zdravší vzduch

Keď trávime čas v interiéri, často máme pocit, že je vzduch vydýchaný a nie príliš čerstvý. Je to spôsobené tým, že koncentrácia iónov vo vzduchu je podstatne nižšia ako v prírode. V interiéroch však trávime neuveriteľných 90 % svojho života a denne spotrebujeme až 11 500 litrov vnútorného vzduchu. Kvalita vzduchu v miestnosti je preto rozhodujúca pre naše zdravie a pohodu.

Vzdušné ióny sú prirodzenou súčasťou vzduchu, ktorý dýchame. Veľmi vysoká koncentrácia iónov je vo sviežom vzduchu pri horskom vodopáde, v lese či na pobreží mora, a naopak, v mestskom ovzduší koncentrácia iónov klesá vplyvom znečistenia ovzdušia. Vzdušné ióny pritom preukázateľne prospievajú ľudskému organizmu. Viažu na seba čiastočky jemného prachu a peľu zo vzduchu, vytvárajú z nich väčšie zhluky, ktoré následne padajú k zemi. Vzduch, ktorý dýchame, je tak oveľa čistejší a my sme menej ohrození alergiami a chorobami dýchacích ciest.

Vyvážená vlhkosť a viac vzdušných iónov

Viac vzdušných iónov teraz môžete mať aj u vás doma. Stačí ak vašim stenám doprajete nový náter interiérovou farbou Baumit Ionit Color, ktorá aktívne zvyšuje počet zdraviu prospešných iónov, pričom najlepšie funguje vtedy, keď je vlhkosť vzduchu v miestnosti v optimálnom rozmedzí 40 – 60 %.

V miestnosti, ktorej steny boli natreté farbou Baumit Ionit Color, bolo nameraných dvojnásobne viac vzdušných iónov ako pri disperznom nátere. Množstvo iónov sa ustálilo na hodnote 3600/cm3 vzduchu, čo je približne rovnaký počet ako v lese.

Ideálne riešenie pre zdravý vzduch

Interiérová farba Baumit Ionit Color by, samozrejme, nemala a ani nemôže nahradiť čas, ktorý trávime vonku či pohyb na čerstvom vzduchu. Je však ideálnou farbou na steny pre všetkých, ktorým záleží na kvalite vnútorného vzduchu. Vhodná je do interiéru, kde trávime veľa času, ako detské izby, spálne či obývacie izby. Inovatívny náter Baumit Ionit Color je potešením aj pre oko. Na výber je 64 príjemných farebných odtieňov a dva odtiene bielej.

Text a Foto: Baumit