MUROVANÝ PLOT OCENÍTE NAJMÄ NA RUŠNÝCH ULICIACH

 

Prečo sa púšťať do výstavby múru okolo domu? Dôvodom nemusí byť len túžba po súkromí. Zvlášť v hustej zástavbe alebo na rušných uliciach je vítaným bonusom aj zvuková izoláciu, ktorú klasická múr prinesie. Kvalitné murovaný plot oddelí stavbu vizuálne, zvukovo a prinesie nezanedbateľný pocit bezpečia.

Trvanlivý a odolný materiál

Múr z betónových tvárnic predstavuje najmä vizuálne nadštandardné riešenie s minimálnymi nárokmi na údržbu. Súčasné výrobky sú navyše často opatrené vnútornými ochrannými systémami, ktoré zlepšujú prirodzené vlastnosti betónu. Mrazuvzdornosť, odolnosť voči vode a ľahké čistenie sú tak samozrejmosťou.

Murivo imitujúce tradičné materiály

Vzhľadovo je možné vyberať z celej rady variantov. Jedno z najširších portfólií betónových produktov u nás ponúka česká firma PRESBETON. Murovacie kamene imitujúci opracovaný kameň je tak možné zladiť s tradičnou vidieckou architektúrou alebo historickými objektmi. Robustný murovacie sytém CAKE BLOCK sa zámerne obitým vzhľadom veľmi verne imituje staré haklíkové murivo. Masívne pravouhlé bloky sa do výšky 1 m na seba pokladajú v pravidelnom rytme bez nutnosti lepenia. Vyššia múru je potom nutné prepojiť stavebným lepidlom. Produktom s väčšou farebnou variabilitou je tvárnice CRASH BLOCK. Murovacie kamene s krásnou patinu vyzerajú veľmi atraktívne aj na nízkych podmurovkách so stĺpikmi doplnenými napríklad drevom.

Jednoduchá klasika s moderným nádychom

Naopak jednoduché tvárnice je možné skombinovať prakticky s akýmkoľvek štýlom. Populárna variantom, ktorá nevychádza z módy a hodí sa k akémukoľvek štýlu, sú betónové lícové tehly. K dostaniu sú v hladké alebo rumplované variante s patinou a niekoľkých farebných variantoch. Moderným domom veľmi pristane čisté línie, hladká štruktúra a decentné farby. Tomuto štýlu vychádza v ústrety aj tohtoročná novinka LINE BLOCK. Zaujímavosťou tohto murovacieho systému je spôsob výstavby, kedy sa jednotlivé tvarovky spájajú pomocou špeciálnych betónových krúžkov bez nanášania spojovacie hmoty. Výhodou je tak výrazná úspora času a peňazí pri výstavbe. Farebne sa novinka LINE BLOCK drží klasiky v podobe čiernej, bielej a prirodzene šedej betónové.

Plotový systém vyniká rýchlou montážou a dobrou cenou

Výrobca PRESBETON ponúka okrem klasických tvárnic aj betónové panely, ktoré sa vsadzujú medzi nosné stĺpiky. Výhodou je veľmi rýchla výstavba a priaznivá cena. Nemusíte sa báť ani nevzhľadných sivých betónových dosiek. Doskové plotové systémy môžete kúpiť v niekoľkých reliéfnych dezénoch, ktoré môžu byť pohľadové aj z oboch strán. Reliéfy sú inšpirované tradičnými prírodnými materiálmi, ktoré sa bežne k stavbe múrov používajú. Napríklad plotový systém v imitácii opuky vo variante Colormix je takmer na nerozoznanie od klasických skladaných kamenných múrov. Populárne sú tiež varianty imitujúce klasická drevené dosky.

Vyžiadajte si ponuku cez náš kontaktný formulár.