Elegantné a účinné presvetlenie interiéru pod plochou strechou

 

 

 Dizajnové riešenie VELUX pre domy s plochou strechou

Staviate dom s plochou strechou? Nezabudnite na kvalitné presvetlenie interiéru, ktoré zodpovedá súčasným architektonickým trendom a prospeje aj vášmu zdraviu a psychickej pohode. Inštalácia strešného svetlíka opticky zväčšuje vnútorný priestor a zvyšuje jeho atraktivitu. Po novom sú teraz k dispozícii dizajnové svetlíky VELUX s bezrámovým sklom a veľmi tenkým okenným krídlom. Minimalistický dizajn svetlíkov VELUX novej generácie získal prestížne ocenenie Red Dot Design Award 2021.

 

Nenechajte svoj interiér topiť v tme

Majitelia domov s plochými strechami môže relatívne jednoducho zvýšiť kvalitu svojho bývania ako po praktickej, tak aj po dizajnovej stránke. Plochá strecha umožňuje presvetlenie aj prevetranie interiéru pomocou svetlíkov. Preto je škoda túto príležitosť nevyužiť a nechať časť miestností, ktoré sú vzdialenejšie od fasády, aby sa topili v tme. Svetlík zaistí interiéru skutočne masívny prísun prirodzeného svetla (približne trojnásobný v porovnaní s fasádnym oknom rovnakej veľkosti) a presvetlenie až do hĺbky dispozície.

VELUX tento rok predstavil novú generáciu svetlíkov s unikátnou konštrukciou a veľmi elegantnou vizážou. Nová generácia strešných svetlíkov nie je len vylepšením, ale prináša úplne nový dizajn. Vďaka novej technológii rámu a dokonale integrovanej markíze tieto svetlíky prepustia do miestnosti až o 52 % viac denného svetla ako predchádzajúca generácia. V interiéri nové svetlíky ponúkajú úplne čistý výhľad na oblohu a predovšetkým cielené osvetlenie potrebné pre prácu, jedlo, čítanie i zábavu. Majú aj vynikajúcu tepelnú izoláciu (od U = 0,55 W/m2K), lepšie tlmenie hluku a vyššiu ochranu proti vlámaniu. Naviac sa jednoduchšie dopravujú na strechu a inštalujú vďaka predvŕtaným otvorom a integrovaným zasúvacím maticiam.

Na výber je dizajnový svetlík s plochým sklom, ktorý je možné inštalovať na strechy so sklonom od 2° do 15°, alebo dizajnový svetlík so zaobleným sklom, ktorý sa uplatní aj na strechách so sklonom 0°. V oboch prípadoch tvorí hornú časť bezrámové sklo, ktoré upúta pozornosť ako atraktívny exteriérový prvok. Základňu svetlíka môžete zvoliť buď neotváravú, alebo diaľkovo ovládanú  na elektrický pohon. K dispozícii je sedem veľkostí nových svetlíkov od 60 × 60 cm až po 120 × 120 cm a ešte tento rok sa ponuka rozšíri o maxi rozmery 100 × 150 cm, 150 × 150 cm a 100 × 200 cm.

Praktická markíza rozptýli svetlo a ochráni pred prehrievaním

Súčasťou novej generácie svetlíkov VELUX je premyslená markíza, ktorá zabraňuje prehrievaniu vzduchu a rozptyľuje ostré slnečné svetlo. Markíza je diskrétne umiestnená v konštrukcii svetlíka medzi spodným a vonkajším sklom. Puzdro markízy aj tichý motor, ktorý ju poháňa, sú dokonale integrované v ráme a nijako neprekážajú vo výhľade. Rovnako diskrétne je aj umiestnenie motora pri voľbe otváravého svetlíka s diaľkovým ovládaním. Ten je vybavený dažďovým senzorom a umožňuje účinnú ventiláciu pomocou komínového efektu.