Intenzita denného svetla do značnej miery ovplyvňuje ľudskú psychiku, či celkovú náladu. Hlavne v jesennom a zimnom období je množstvo denného svetla nižšie. Ako teda priviesť denné svetlo do domu? Odpoveď v sebe ukrývajú riešenia od spoločnosti VELUX.


Svetlovod presvetlí tmavé kúty domov, zvýši komfort bývania a v neposlednej miere Vám pomôže ušetriť elektrickú energiu. So svetlovodom je schopný prenášať slnečné i mesačné svetlo do miestnosti na vzdialenosť až 6 m, čo z neho robí ideálne riešenie pre malé miestnosti a vnútorné priestory akými sú chodby, miestnosti uprostred domu a alebo kúpeľne. Navyše, životnosť takéhoto zariadenia presiahne niekoľko dekád.

Svetlovod rozžiari miestnosti bez okien

Vyzerá ako stropná lampa, ale svieti rovnako prirodzene ako slnko a nespotrebováva elektrinu. Svetlovod privádza denné svetlo zo strechy až do hĺbky dispozície a do malých miestností bez okien – chodieb, šatní, kúpeľní i WC. Ocenia ho majitelia bungalovov, ale aj poschodových domov, ktorí sa chcú zbaviť tmavých kútov a bývať zdravšie a bezpečnejšie. Svetlovod VELUX prenáša slnečné aj mesačné svetlo až na vzdialenosť 6 m pomocou tubusu s 98% odrazivosťou. Svieti intenzitou minimálne 60W žiarovky, čo za rok zníži potrebu umelého svietenia až o 400 hodín. Navyše do neho je možné zabudovať nízkoenergetické LED osvetlenie, takže bude v miestnosti jediným vysoko úsporným zdrojom svetla.

Predĺžte si dni svetlovodom!

Kto stavia alebo rekonštruuje, musí myslieť aj na dostatok denného svetla. Pokiaľ v hĺbke dispozície zostávajú tmavé kúty alebo malé miestnosti bez okien, nie je to dobre ani pre ľudské zdravie a psychiku, ani pre účty za elektrinu. Našťastie existuje jednoduchý a elegantný spôsob, ako to napraviť a zvýšiť si kvalitu bývania. Svetlovody VELUX majú tubus s 98% odrazivosťou, ktorý prenáša prirodzené svetlo až na vzdialenosť 6 m a zaistí jeho dokonalý prestup do interiéru. Montujú sa do šikmých aj plochých striech a po zabudovaní LED osvetlenia budú svietiť aj v noci.

Zdroj: https://www.velux.sk/vyrobky/svetlovody

Vyžiadajte si ponuku cez náš kontaktný formulár.