Tenkovrstvové pastovité omietky sa veľmi často používajú na tepelnoizolačných systémoch ako finálna povrchová úprava. Zatepľovacie systémy majú nesporne mnoho výhod a zadržujú väčšinu odvedeného tepla z interiéru. Povrch zatepľovacích systémov je tak výrazne chladnejší ako je napr. na tehlovej nezateplenej stene. Používanie hrubších izolantov zaisťuje výborné tepelnoizolačné schopnosti, súčasne sa však objavujú aj niektoré technické a technologické problémy.

Nepríjemným dôsledkom používania týchto systémov je aj možný nárast biotického napadnutia, akým sú napríklad riasy zachytené na povrchu omietky. Nízka povrchová teplota vedie k pomalšiemu vysychaniu a zvýšenému množstvu skondenzovanej vody na fasáde. Ak sa k tomu pridajú ešte nízka teplota v jesenných až jarných mesiacoch a orientácia fasády na sever, tak riziko zvýšenej koncentrácie mikroorganizmov na fasáde je skutočne vysoké. Tejto skutočnosti ešte negatívne napomáhajú vodné plochy a blízkosť zelene v okolí stavby.

Čo podporuje rast a vznik rias?

V prípade, že sa vyžaduje maximálna životnosť zatepľovacieho systému odporúčame použiť na zhotovenie vrstiev zatepľovacieho systému exkluzívne materiály, ktoré majú svoju pridanú hodnotu. Medzi tieto materiály patrí aj štruktúrovaná omietka PCI Multiputz NoBio® Z v obľúbenej zrnitosti 1,5 mm a 2,0 mm v zatieranej štruktúre.

Fasádna omietka novej generácie

Špeciálna silikónová omietka PCI Multiputz NoBio® Z so zatieranou štruktúrou obsahuje mikrokapsule so širokospektrálnymi multibiocídmi, ktoré sa postupne uvoľňujú pri každej kondenzácii vlhkosti na omietke alebo po daždi a mikoorganizmy spoľahlivo likviduje. Hydrofóbny povrch omietky tiež odpudzuje vodu, ktorá sa tak zoskupuje do väčších kvapiek a rýchlo opúšťa povrch – tzv. „odperlovací − lotosový efekt”, čo spôsobuje samočistiacu schopnosť omietky. Dlhodobá ochrana pred degradáciou vašej fasády mikroorganizmami je tak zaistená až 2× lepšie ako pri bežnej omietke!

Multibiotik efekt – širokospektrálny účinok biocídu v omietke

Omietka PCI Multiputz NoBio® Z so špeciálnou ochranou Multibiotik zaistí dlhodobú odolnosť pred nežiaducim vplyvom rastu rias a plesní. Vyvážený obsah účinných látok a ich pomalé uvoľňovanie zaisťuje optimálnu ochranu proti väčšine mikroorganizmov vyskytujúcich sa bežne na zatepľovacích systémoch. Pre omietku PCI Multiputz NoBio® Z bol vyvinutý úplne nový typ biocídnej ochrany. Unikátny biocíd bol vyvíjaný s dôrazom na dlhodobú účinnosť proti čo najširšiemu spektru mikroorganizmov. Pred uvedením na trh prešla omietka náročnou sériou skúšok, ktoré preukázali výrazne vyšší stupeň biotickej ochrany pri porovnaní s omietkami s bežnou biotickou ochranou.

Riadené postupné uvoľňovanie kapsulovaných biocídov

Omietka PCI Multiputz NoBio® Z využíva inovatívnu technológiu obaľovania účinnej látky biocídu membránou, ktorá umožňuje pozvoľné uvoľňovanie aktívnych zložiek. Táto technológia je unikátna využitím polymérového obalu, ktorý chráni účinné látky pred masívnym vyplavovaním. Dochádza tak k riadenému uvoľňovaniu aktívnych látok, ktoré zaisťuje pozvoľné dávkovanie biocídu a výrazne predlžuje dobu účinnosti. Postupné uvoľňovanie je aktivované len prítomnosťou vlhkosti. Proces uvoľňovania aktívnych látok je úplne bezpečný pre ľudí, zvieratá a životné prostredie. Zloženie mikrokapsúl s aktívnymi látkami je upravené tak, aby nedochádzalo k negatívnemu ovplyvňovaniu pôdy ani zdrojov pitnej vody.

Nasiakavosť omietky

Nízka nasiakavosť omietky je veľmi výhodnou a potrebnou vlastnosťou. Pri nízkej nasiakavosti je omietka odolnejšia proti hnaným dažďom, mrazu a napadnutiu mikroorganizmami a lepšie čistiteľná. Výborné výsledky pri skúškach nasiakavosti dosiahla omietka PCI Multiputz NoBio® Z aj pri testoch podľa metodiky záväznej harmonizovanej normy EN 15824 – produkt zaradený do najlepšej triedy nasiakavosti (W3). Pre lepšiu predstavu bola vykonaná aj skúška pomocou Karstenovej trubice, ktorá je najvhodnejšia na názornú ukážku nasiakavosti omietok.

Vlastnosti omietky

 • Multibiotik efekt – jedinečná kombinácia širokospektrálneho biocídu a fotoaktívnej zložky zaisťuje dlhodobú ochranu pred mikroorganizmami
 • Kapsulovaný biocíd s riadeným uvoľňovaním
 • Vysoký obsah silikónových aditív
 • Najnižšia priepustnosť vody – W3
 • Rýchly odvod vlhkosti z povrchu
 • Maximálna paropriepustnosť omietky – V1
 • Samočistiaci efekt
 • Zlepšené mechanické vlastnosti zabezpečené tromi typmi sklených vlákien
 • Vysoká UV stabilita
 • Extra dlhá životnosť

PCI Multiputz

Zatierané omietky novej generácie s garanciou najnižšej spotreby! Pastovité omietky PCI Multiputz so spotrebou nižšou až o 20 % v porovnaní s bežnými omietkami na trhu. S PCI Multiputz zatieranými omietkami so zrnitosťou 1,5 mm dosiahnete až o 20% nižšiu spotrebu.
Jedinečná receptúra na trhu ktorá obsahuje :

 • tri typy výstužných vlákien
 • upravené triedené kamenivo
 • fotoaktívne zložky a špeciálne aditíva
 • Spotreba : ručná aplikácia 2 -2,1kg/m2 ; striekanie cca. 1,8 kg /m2

Tri druhy vlákien a špeciálne aditíva zlepšujú spracovateľnosť, výrazne zvyšujú mechanickú odolnosť, odolnosť proti vzniku
mikrotrhlín a tiež odolnosť proti hydrotermickému zaťaženiu. Upravované kamenivo zabezpečuje pohodlné štruktúrovanie
omietok a rovnomerné rozloženie zŕn na ploche.

PCI Multiputz® ZS Silikónová tenkovrstvová pastovitá omietka so zatieranou štruktúrou

Pre viac informácií kliknite na obrázok

 

Zdroj: https://www.pci-sk.sk

Vyžiadajte si ponuku cez náš kontaktný formulár.